op basis van meer dan 22.355 klantreviews

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon

Adviesprijs € 1.073,- -18%
€ 877,- incl. 21% btw
Online voorraadstatus:
 Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

Nog 3 stuks op voorraad in ons magazijn
Bekijk ook eens (2)

AKG C 414 XLS luxe microfoon Set

Online voorraadstatus:
Op voorraad bij de leverancier
Bestel voor 23:00 = over circa 7 werkdagen in huis
Adviesprijs € 1.307,-
€ 1.307,-

AKG C 414 XLS microfoon Set

Online voorraadstatus:
Op voorraad bij de leverancier
Bestel voor 23:00 = over circa 6 werkdagen in huis
Adviesprijs € 1.018,50
€ 1.018,50
%
Huur dit product
  • Huur dit product al vanaf 63 euro per maand
  • Huur meerdere producten tegelijk: min. € 300,- en max. € 2.500,-
  • Gratis thuisbezorgd of op te halen in de winkel
  • Al na 4 maanden maandelijks opzegbaar
  • De mogelijkheid om je product(en) met korting te kopen
  • Snelle vervanging door Bax Music bij een defect

Heb je al jaren de wens een muziekinstrument te bespelen, maar is de aanschafprijs te hoog? Of wil je kijken of je zoon of dochter enthousiast blijft over zijn/haar muzikale hobby?

  • Huur dit product al vanaf 63 euro per maand
  • Huur meerdere producten tegelijk: min. € 300,- en max. € 2.500,-
  • Gratis thuisbezorgd of op te halen in de winkel
  • Al na 4 maanden maandelijks opzegbaar
  • De mogelijkheid om je product(en) met korting te kopen
  • Snelle vervanging door Bax Music bij een defect
Winkelvoorraad
Reserveer dit product en haal het op in een van onze Bax Music winkels:
 Snel leverbaar
Bax Music winkel in Antwerpen
Vandaag open tot 17:30
Bax Music Antwerpen
maandag 13:00 - 17:30
dinsdag 10:00 - 17:30
woensdag 10:00 - 17:30
donderdag 10:00 - 17:30
vrijdag 10:00 - 17:30
zaterdag 10:00 - 17:30
zondag Gesloten
XL
 Op voorraad
Bax Music winkel in Goes
Vandaag gesloten
Bax Music Goes
maandag 13:00 - 17:30
dinsdag 10:00 - 17:30
woensdag 10:00 - 17:30
donderdag 10:00 - 17:30
vrijdag 10:00 - 17:30
zaterdag 10:00 - 17:30
zondag 12:00 - 17:00
  • Nog 3 stuks op voorraad in ons magazijn
XL
Combinatievoordeel
  • SE Electronics Reflexion Filter Pro Black reflectiefilter zwart +
  • AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon

AKG C 414 XLS + SE Electronics Reflexion Filter Pro Black

  • Nu als combinatie voor € 1.086,-
  • AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon +
  • Innox IVA 08 XLR broadcasting microfoon statief

AKG C 414 XLS + broadcastarm

  • Nu als combinatie voor € 911,-
Twijfel je of de AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon bij je past? Doe de check. Start de check
AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon
Artikelnr: 9000-0004-9784

Productinformatie

Algemeen

Al jaren is AKG een tot de verbeelding sprekende naam in de wereld van de studiomicrofoon. Wereldwijd zijn de in Wenen ontworpen en vervaardigde condensatormicrofoons verspreid over topstudio’s. De C 414-serie loopt al lang mee en deze reïncarnatie, de C 414 XLS, bouwt verder op de verdiensten van de hoogwaardige serie. Compleet met shockmount, popfilter en windscherm is deze Oostenrijkse studiomicrofoon de vitale schakel tussen de uitvoerenden en je recorder.

AKG C 414: veelzijdig

Eén van de krachten van de C 414 is diens veelzijdigheid. Er zijn negen verschillende standen beschikbaar, om de richtingskarakteristiek voor elke situatie passend te maken. Van omnidirectioneel tot figure 8 en vier ‘tussenstanden’: deze grootmembraanmicrofoon heeft het. Het geluidskarakter leunt op dat van de legendarische C 414 B-ULS, een zeer succesvolle voorloper. De 414 XLS biedt een modern ontwerp, met een lineaire frequentiekarakteristiek en een neutrale sound. Hiermee is de 414 een ware referentiemicrofoon, die akoestische instrumenten op uiterst natuurlijke wijze registreert.

Instelbaarheid

Om in de studio efficiënt de juiste respons te krijgen is de C 414 XLS voorzien van schakelbare signaalniveaus en laag-af filters. Tevens is de richtingskarakteristiek met een knop te in te stellen, waarbij een LED-indicator aangeeft welke stand geselecteerd is. Een alerte peak-LED geeft razendsnelle reflectie op de geluidsdruk. Wanneer de C 414 XLS vast wordt geïnstalleerd, zijn alle instelmogelijkheden uiteraard eenvoudig te bypassen. Met een dynamisch bereik van maar liefst 152 dB kun je in allerlei omgevingen en bezettingen uit de voeten.

Plus- en minpunten

  • Maar liefst negen richtingskarakteristieken.
  • Drietraps high pass filter: 40 Hz, 80 Hz en 160 Hz.
  • Drietraps pad: -6 dB, -12 dB en -18 dB.
  • Richtingskarakteristiek, hpf en pad kun je alleen instellen als fantoomvoeding aanstaat.

Bax Music Garantie Op dit product krijg je 3 jaar Bax Music Garantie.

Specificaties

Productkenmerken

Duurzaamheid product
Niet gespecificeerd
Gevoeligheid microfoon (dBV/PA)
-34
Impedantie microfoon
200-249 Ohm
Low-cut filter
Ja
Maximale SPL
150 dB - 159 dB
Maximum frequentie
20 - 20.9 kHz
Minimum frequentie
20 - 21 Hz
Pad schakelaar
Ja
Richtingskarakteristiek
Cardioide, figuur-8 / bidirectioneel, omnidirectioneel, multi-patroon
Multi pattern
Ja
Buizen microfoon
Nee
Stereo
Nee
Microfoon accessoires
Shockmount, popfilter, windkap
Vintage microfoonfamilie
414
Klank microfoon
Clean / neutraal

Gewicht en afmetingen inclusief verpakking

Gewicht
2,0 kg
Afmeting
29,0 x 23,0 x 13,5 cm

Productspecificaties

  • AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon
  • karakteristiek: omnidirectioneel, cardoide, hypercardoide, wijde cardoide, figure 8 en vier tussenstanden
  • 3 schakelbare signaalniveaus (-6 dB, -12 dB, -18 dB)
  • 3 schakelbare laag-af filters (40Hz, 80Hz, 160Hz)
  • 2 LED's tonen de gekozen karakteristiek en peaks
  • frequentierespons: 20 - 20.000 Hz
  • dynamisch bereik: 152 dB
  • signaal-ruisverhouding: 88 dB
  • max. SPL: 140/146/152/158 dB (0/-6/-12/-18 dB) met 0.5% THD
  • gevoeligheid: 20 mV/Pa (-34 dBV) ± 0.5 dB
  • connector: 3-pins XLR
  • stroomvoorziening: 48 V fantoomvoeding
  • afmetingen: 50 x 38 x 160 mm
  • gewicht: 300 gr
  • meegeleverde accessoires: H85 shockmount, PF80 extern popfilter en W414 windscreen en koffer
5,0
6 reviews

Beoordeling

5 sterren 6 4 sterren 0 3 sterren 0 2 sterren 0 1 ster 0
5 / 5

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon

De C414 is zeer gevoelig en door de 9 beschikbare ruimtelijke patronen letterlijk en figuurlijk zeer veelzijdig.
Het voornaamste verschil met zijn broertje de XLII is dat de XLS geen extra boost rond 6 kHz heeft, waardoor de XLS meer geschikt is voor instrumenten en backing vocals, maar iets minder voor leadzang.
Het is heel goed dat je er een grafiek bij krijgt met de frequentierespons van jouw microfoon: zoals ik merkte, kan die respons significant afwijken van de grafiek in de handleiding.

Mijn enige echte kritiekpunt betreft het koffertje:
Het bovenstuk incl. paperassen en popfilter is ongeveer even zwaar als het onderstuk incl. mic en shockmount, en het scharnier tussen beide delen gaat niet verder dan zo'n 100 graden. Gevolg: na opening van het koffertje klapt het bovenstuk achterover zodra je het loslaat, waarbij het onderstuk meekantelt en soms zelfs de mic uit zijn bedje de lucht in wordt gelanceerd; uiteindelijk komt het koffertje dan in een W-vorm te staan. Dat had beter gekund.

Een ander aandachtspunt is het bevestigen van de mic op de shockmount:
Het is te billijken dat de mount van kunststof is om doorzakken van een mic-boom te helpen vermijden, maar het vastdraaimechanisme van de mic in de mount voelt nogal krakkemikkig. Het is dus behoorlijk eng om mount en mic ondersteboven te hangen (bv. in een mid/side-opstelling); je moet dan heel goed oppassen dat de mic er niet uit valt.
 | 
5 / 5

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon

Al een behoorlijk aantal microfoons gebruikt voor opnames maar deze microfoon geeft, naar verwachting, een zeer professionele kwaliteit. Gebruiksvriendelijk met een breed scala aan richtingskarakteristieken. Ik heb de C414 nu gebruikt met figure-8 patroon in een MS configuratie bij een opname van een klassieke gitaar en dit klinkt geweldig (ruimtelijk)! Ga 'm ook gebruiken voor o.a. opnames met percussie, zang en gitaarversterker. Groot voordeel is dat de C414 XLS een all-around workhorse is (en dus snel het geld dubbel en dwars waard). De XLII zal misschien nog mooier klinken voor zang (door een lift na ~3 kHz) maar de XLS heeft een vlakker spectrum en is daardoor voor veel instrumenten een uitstekende keuze.
 | 
5 / 5

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon

Een no-brainer. Als je het geld hebt, moet je er een paar aanschaffen. Zeer goed op vocals, akoestische instrumenten, overheads, toms, gitaarversterkers (tot 152 dB ...), etc, etc.
Het enige dat van mij mag veranderen, is het shock-mount systeem. Het huidige systeem is een klem-systeem van kunststof. Als de mic dan omlaag hangt, krijg ik toch de kriebels... Ik heb liever schroefdraad systemen.
 | 
5 / 5

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon

Mijn "go to" Microfoon voor akoestische gitaar, recht voor het klankgat.
Voor Sommige stemmen ook best leuk en ook voor gitaar amps in live situaties geeft hij toffe resultaten.
 | 

Reviews uit andere landen

5 / 5

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon

This is one hell of a beast - since I bought it I've used it for a variety of studio recording purposes, including as a room mic for drums. It is so versatile, I can't recommend it strongly enough.
 | 
Deze review is automatisch uit het Engels vertaald.
5 / 5

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon

Obbligatorio averlo. E' uno dei microfoni più versatili del mondo, dagli strumenti classici a quelli elettrici, dalle voci agli ambienti per sound design non delude mai.

Certo non è il migliore in tutto, nel senso che se volete fare solo un tipo di registrazione, solo voce o solo violino, la mia scelta cadrebbe su altri microfoni, magari più costosi, ma come microfono di base per iniziare il proprio setup è obbligatorio averlo.
 | 
Deze review is automatisch uit het Italiaans vertaald.

Anderen kochten ook

Combinatievoordeel

AKG C 414 XLS + SE Electronics Reflexion Filter Pro Black

Artikelnr: 9000-0040-3750

SE Electronics Reflexion Filter Pro Black reflectiefilter zwart AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon
Nu als combinatie voor
1.086,-
Op voorraad bij de leverancier

Bestel voor 23:00 = over circa 7 werkdagen in huis

AKG C 414 XLS + broadcastarm

Artikelnr: 9000-0008-7993

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Innox IVA 08 XLR broadcasting microfoon statief
Nu als combinatie voor
911,-
Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

AKG C 414 XLS + statief

Artikelnr: 9000-0037-7060

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Innox IVA 12 microfoonstatief met hengelarm
Nu als combinatie voor
896,-
Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

AKG C 414 XLS + Innox IVA 24

Artikelnr: 9000-0037-7061

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Innox IVA 24 microfoonstatief met hengelarm
Nu als combinatie voor
926,-
Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

AKG C 414 XLS + broadcast statief

Artikelnr: 9000-0037-7062

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Innox IVA 08 XLR broadcasting microfoon statief
Nu als combinatie voor
911,-
Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

AKG C 414 XLS + laag statief

Artikelnr: 9000-0037-7063

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Innox IVA 04 kort microfoonstatief met hengelarm
Nu als combinatie voor
896,-
Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

AKG C 414 XLS + kabel 5m

Artikelnr: 9000-0037-7064

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Klotz M1FM1N0500 M1 microfoonkabel met Neutrik XLR 5m
Nu als combinatie voor
909,-
Op voorraad bij de leverancier

Bestel voor 23:00 = over circa 6 werkdagen in huis

AKG C 414 XLS + kabel 3m

Artikelnr: 9000-0037-7065

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Procab CAB901 Basic XLR male - XLR female  3.00 meter
Nu als combinatie voor
886,50
Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

AKG C 414 XLS + RF20 reflectiescherm

Artikelnr: 9000-0037-7067

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Devine RF 20 reflectiefilter
Nu als combinatie voor
931,-
Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

AKG C 414 XLS + ISA One preamp

Artikelnr: 9000-0037-7069

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Focusrite ISA One microfoon voorversterker
Nu als combinatie voor
1.345,-
Op voorraad bij de leverancier

Bestel voor 23:00 = over circa 7 werkdagen in huis

AKG C 414 XLS + professionele XLR-kabel 5m

Artikelnr: 9000-0047-8923

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Devine MIC100/5 XLR microfoon- en signaalkabel 5 meter
Nu als combinatie voor
885,50
Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

AKG C 414 XLS + IVA 08 XLR Pro

Artikelnr: 9000-0047-8924

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Innox IVA08 XLR Pro broadcasting statief
Nu als combinatie voor
942,-
Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

AKG C 414 XLS + Devine VoCube

Artikelnr: 9000-0047-8925

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Devine VoCube reflectiefilter en popfilter
Nu als combinatie voor
916,-
Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

AKG C 414 XLS + Beyerdynamic DT 700 PRO X

Artikelnr: 9000-0084-9416

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Beyerdynamic DT 700 PRO X closed-back studio koptelefoon
Nu als combinatie voor
1.091,-
Op voorraad

Bestel voor 23:00 = morgen in huis (gratis)

AKG C 414 XLS microfoon Set

Artikelnr: 9000-0154-1707

AKG C 414 XLS luxe microfoon Set

Artikelnr: 9000-0154-1700

AKG W414X + AKG C 414 XLS

Artikelnr: 9000-0063-0214

AKG W414X windscreen voor de C414 en C3000 AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon
Nu als combinatie voor
907,-
Bestel nu en ontvang binnen circa 12 werkdagen

AKG C 414 XLS + professionele XLR-kabel 3m

Artikelnr: 9000-0047-8922

AKG C 414 XLS condensator studiomicrofoon Devine MIC100/3 XLR microfoon- en signaalkabel 3 meter
Nu als combinatie voor
883,95
Bestel nu en ontvang binnen circa 10 werkdagen

Andere producten van AKG

Zoek alle producten van het merk AKG
Vergelijk je gear (1/10)